Darmowy DDNS w rejestratorach CCTV PROVISION


Wielu użytkowników spotkało już się z tematem zdalnego dostępu do rejestratora w przypadku, gdy na obiekcie jest zmienny adres IP. Zgodnie z poradami zawartymi w artykule dotyczącego wykorzystania DDNS przy zmiennym IP sprawa wydaje się prosta.

Co zrobić gdy nie chcemy płacić opłaty rocznej lub wkurzają nas ograniczenia za darmowe korzystanie z usługi DDNS (np. comiesięczna aktualizacja ustawień)? Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług DDNS oferowanych przez producentów CCTV. Jednym z producentów sprzętu do monitoringu posiadającym własne serwery DDNS jest PROVISION-ISR.

Konfiguracja darmowego DDNS PROVISION-ISR

Krok 1 – Wchodzimy na stronę provision-isr-dns.com i zakładamy konto zgodnie z poniższymi rysunkami:

Krok 1 Provision DDNS

Po kliknięciu w Registration przechodzimy do formularza, który należy uzupełnić. Wszystkie pola muszą zostać uzupełnione.

Krok 2 Provision DDNSPo kliknięciu Submit zostaniemy przekierowani na podstronę na naszym darmowym koncie służącą do zakładania nowych domen.

Krok 2 – założenie nowej domeny

W nowym oknie wprowadzamy pasującą nam nazwę domeny i klikamy w przycisk Request Domain.

Krok 2 Provision DDNS

Jeśli domena będzie wolna to uzyskamy komunikat zgodnie z poniższym rysunkiem. W przypadku pojawienia się błędu Record is already in use należy wprowadzić inną nazwę. Jeśli wybrana nazwa jest wolna otrzymamy komunikat Your domain was successfully created. Poniższy rysunek prezentuje poprawnie założoną domenę.

Krok 4 - Provision DDNS

Po kliknięciu w Domains w lewym górnym rogu pojawia się podstrona, która prezentuje wszystkie domeny.

Krok 3 – konfiguracja rejestratora PROVISION

Po zalogowaniu się na rejestrator przy pomocy przeglądarki www, przechodzimy do górnej zakładki KONFIGURUJ. Następnie w lewym menu wybieramy opcje Sieć zgodnie z poniższym rysunkiem.

Krok 4 - Darmowy DDNS Provision

W oknie ustawień sieciowych interesuje nas dolna część poświęcona ustawieniom DDNS. W tym miejscu wprowadzamy wszystkie dane darmowego DDNS PROVISION:

  • zaznaczamy opcje DDNS
  • typ DDNS: mintdns
  • serwer DDNS: provision-isr-dns.com
  • użytkownik: nazwa użytkownika do konta założonego w kroku 1
  • hasło: hasło do konta założonego w kroku 1
  • domena: nazwa domeny założonej w kroku 2

Krok 5 - Darmowy DDNS Provision

W celu weryfikacji wprowadzonych ustawień klikamy przycisk Test. Jeśli wprowadzone dane są poprawne powinien pojawić się komunikat o udanym wyniku testu.

Krok 6 - Darmowy DDNS Provision

Od tego momentu założenia i wykonania testu domena wskazuje na adres IP naszego rejestratora CCTV. Aby zalogować się zdalnie na rejestrator należy najpierw przekierować odpowiednio porty. Po przekierowaniu portów rejestrator będzie dostępny pod adresem nazwa_domeny.provision-isr-dns.com:numer_portu_http. Z tego adresu można korzystać zarówno przy połączeniach przez przeglądarkę www (IE, Chrome, Firefox, Safari), jak i urządzenia mobilne (aplikacja ProvisionCAM na Androida i iOS). Jeśli chcemy korzystać z darmowego oprogramowania CMS 2.0 należy w ustawieniach wprowadzić jedynie nazwę domeny oraz port danych (standardowo 6063).