Nowości produktowe ROGER – styczeń 2013


W ofercie produktów firmy ROGER pojawiło się 6 nowych pozycji z zakresu kontrolerów dostępu, zasilaczy buforowych i ekspanderów.

Gama kontrolerów dostępu została poszerzona o dwa dodatkowe produkty:

PR612 – to zewnętrzny kontroler dostępu z wbudowanym czytnikiem zbliżeniowym EM 125 kHz. Urządzenie posiada klawiaturę i zaciski śrubowe. Kontroler można zamontować bezpośrednio w puszcze elektroinstalacyjnej 60 mm. Produkt jest dostępny w kolorze ciemnoszarym i srebrnym metalik.

PR612 - kontroler dostępu

PR612 – kontroler dostępu

PR622 – zewnętrzny kontroler dostępu podobnie jak model PR612, jednak posiada sam czytnik zbliżeniowy, bez klawiatury. Produkt jest dostępny w 3 kolorach: ciemnoszarym, srebrnym metalik i białym.

PR622 - kontroler dostępu

PR622 – kontroler dostępu

Oby dwa urządzenia są zaawansowanymi kontrolerami dostępu z serii PRxx2 i  mogą pracować zarówno autonomicznie (w prostych systemach), jak i w zintegrowanym sieciowym systemie kontroli dostępu z odpowiednią centralą.

Oferta poszerzyła się także o dwa zasilacze buforowe o napięciu wyjściowym 13.8 V DC: PS-15DR (1.5A) oraz PS-30DR (3.0A). Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu ich w systemie RACS firmy ROGER, natomiast można je stosować w innych obszarach pod warunkiem zachowania ich warunków pracy. Zasilacze mogą współpracować z akumulatorami 13.8 V. Stany alarmowe zasilacza mogą być sygnalizowane na jego liniach wyjściowych lub za pośrednictwem interfejsu RS485. Zasilacze dostarczane są w obudowie z tworzywa sztucznego przystosowanej do montażu na szynie DIN.

PS-15DR - zasilacz buforowy 1.5A/13.8VDC

PS-15DR – zasilacz buforowy 1.5A/13.8VDC

PS-30DR - zasilacz buforowy 3A/13.8VDC

PS-30DR – zasilacz buforowy 3A/13.8VDC

Ostatnią nowością są ekspandery wejść/wyjść. XM-2DR jest ekspanderem WE/WY w obudowie z tworzywa sztucznego dedykowanym dla urządzeń zgodnych z protokołem komunikacyjnym  RACS CLK/DTA. Urządzenie udostępnia dwa wejścia typu NO/NC oraz dwa wyjścia przekaźnikowe o obciążalności odpowiednio 1.5A/30VDC i 5A/230VAC. Opcjonalnie,  XM-2DR może być wykorzystany w trybie autonomicznym (bez podłączenia do urządzenia nadrzędnego) i wtedy jego wyjścia są sterowane poziomem napięcia podanym do jego linii wejściowych. Urządzenie jest przystosowane do montażu na szynie instalacyjnej DIN 35 mm.

XM-2DR - ekspander WE/WY

XM-2DR – ekspander WE/WY

Moduł elektroniczny XM-2DR jest dostępny także w wersji bez obudowy o oznaczeniu XM-2DR-BRD. Wszystkie parametry są identyczne jak w wersji XM-2DR.

XM-2DR-BRD - ekspander WE/WY

XM-2DR-BRD – ekspander WE/WY