Nowości Satel – listopad 2013


Pod koniec roku 2013 firma Satel poszerzyła swoją ofertę produktową o nowe urządzenia.

Manipulator INT-TSI

Manipulator INT-TSI

Najważniejszą nowością jest wprowadzenie manipulatorów INT-TSI, które stanowią prawdziwe centrum dowodzenia inteligentnym systemem alarmowym. Manipulator, wyposażony jest w duży ekran dotykowy o przekątnej 7”. Oferuje on ogromne możliwości konfigurowania interfejsu użytkownika. W tym celu firma Satel udostępniła narzędzie TSI-Builder, które pozwala w łatwy sposób odpowiednio przygotować manipulator pod konkrety obiekt i konkretnego użytkownika. Manipulator INT-TSI umożliwia zarządzanie nowoczesnym systemem alarmowym z rozbudowanymi funkcjami automatyki, umożliwiając realizację całych sekwencji czynności za pomocą pojedynczego dotknięcia ekranu.

INTEGRA 256 plus

INTEGRA 256 plus

Równie ważną propozycją jest nowa centrala INTEGRA 256 Plus, przeznaczona do realizacji rozległych systemów alarmowych posiadających do 256 czujek. Podobnie jak centrale INTEGRA 128 Plus i INTEGRA 64 Plus, także nowa centrala jest w pełni zgodna z wymaganiami stawianymi systemom zgodnym z EN50131 w Stopniu 3 (Grade 3).

Manipulator INT-KLFR

Manipulator INT-KLFR

Oferta tradycyjnych manipulatorów z fizycznymi przyciskami dla central INTEGRA i INTEGRA Plus również została rozszerzona o INT-KLFR. Ten nowy model manipulatora został opracowany z myślą o użytkownikach ceniących standardowy interfejs użytkownika, ale oczekujących atrakcyjnych wzorniczo rozwiązań. Nawiązuje on do stylistyki manipulatorów INT-KSG, INT-TSG oraz INT-TSI, jednak pod błyszczącą klapką skrywa klawiaturę do obsługi systemu oraz czytnik kart RFID 125kHz.

INT-RS Plus

INT-RS Plus

Uzupełnieniem oferty związanej z centralami INTEGRA jest moduł integracji INT-RS Plus, umożliwiający obsługę nowej centrali INTEGRA 256 Plus. Pozwala on zintegrować system sygnalizacji włamania i napadu z innymi instalacjami, za pomocą specjalizowanych rozwiązań programowych realizowanych przez firmy trzecie.

GPRS-T4 i GPRS-T6

GPRS-T4 i GPRS-T6

Nowości listopadowe w ofercie Satel to również nowe komunikatory GPRS – modele GPRS-T4 oraz GPRS-T6. Pierwszy z nich stanowi rozwinięcie koncepcji dotychczasowego GPRS-T2, oferując przy tym 8 wejść do wyzwalania komunikatów oraz 4 wyjścia z możliwością zdalnego sterowania. Drugi – GPRS-T6, to rozszerzenie modułu GPRS-T4 o samodzielny zasilacz buforowy, dzięki czemu moduł ten sprawdzi się doskonale w instalacjach które nie zapewniają nieprzerwanego źródła zasilania 12V DC.

MGD-300

MGD-300

Wśród nowych produktów wprowadzanych do sprzedaży późną jesienią, pojawi się również nowa czujka przeznaczona dla systemu MICRA. MGD-300, bo o niej mowa, jest bezprzewodową czujką stłuczenia szyby. Dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych – z białą oraz brązową obudową, co pozwala dopasować urządzenie do kolorystyki chronionego obiektu. Dzięki wprowadzeniu czujki stłuczenia szyby, linia produktów MICRA zapewnia kompleksową i wszechstronną ochronę w zakresie najczęściej wykorzystywanych czujek.

spw-150

spw-150

Ostatnią z nowości jest sygnalizator wewnętrzny SPW-150. Wyróżnia się on zastosowaniem źródła zasilania pomocniczego w postaci baterii 9V, dzięki czemu zapewnia sygnalizację nawet po odcięciu go od centrali alarmowej.